2012. november 14., szerda

Az élet nagy igazságai 1.rész

Nem tudom, hogy valaki rajtam kívül elvetemült-e annyira, hogy leüljön a kádba, eresszen egy hattttalmas adag meleg vizet és a habokban elmerülve kezdjen neki a tanulásnak.

Na, hogyha van ilyen érdeklődő s kicsit elszállt delikvens rajtam kívül, azt biztosan megtapasztalta már, hogy a kád, a forróvíz és a teszem azt mondjuk Irodalom tanulás igen kompatibilis kapcsolatba tud lépni. Ennek (szerintem) pár nagyon nagyon egyszerű oka van:

1. A forró/meleg víz olyannyira éberen tart, mikor leég a lábad, hogy eszedben sincs elaludni.
2. Ha már a kádban ülsz, nem fogsz kiszállni a melegből azért, hogy behozzad a telefonodat, vagy az MP3-adat szórakoztatás képpen. Mindig azt szórakozol -ez esetben tanulsz - ami éppen a kezed ügyébe kerül, mert ha meleg a víz, gyorsan fürdeni nem lehet.
3. A meleg víz felpezsdíti a vérellátást a testben (ez biológiai tény, fogadjuk el :D) ezért az agyadban több vér áramlik át, nem leszel olyan álmos, és kicsit fogékonyabb is vagy, muhah!
4. Miután kiszálltál a kádból és az én esetemben mondjuk még a hajad is vizes esélytelen, hogy elaludjál, mert a hideg megcsap és a libabőr által fellépő impulzus sem hagy relaxálni.
5. Ha megfürödtél, és ott tanultál, utána még tanácsos átismételni párszor, mondjuk az ágyon fekve. Ezt hívom én "Álmodból felkeltenek is tudnod kell" kategóriás tanulásnak. Nem egyszer esett meg, hogy tanultam, elaludtam, illetve csak elbóbiskoltam, s mikor felébredtem az utolsó eszemben járó dolgot kiáltottam. A jelen helyzetben például azt, hogy: Az alkotmány bíróság 15 főből áll és 9 évre választják őket. (Milyen szép tantárgy ez a Sajtó és Nyilvánosság, ugyeee? :D)
6. És egyben utolsó tanulsága a kádban fürösztésnek, hogy utána már nem kell fürdeni. De tényleg. Friss vagy, illatos, simis a bőröd (bár én majdnem meggyilkoltam magam fürdés közben...) és a hajad is puhán libeg.

Tehát, konklúzió: Kádban tanulni, JÓ. Tessék kipróbálni, tessék élvezni. Van amikor beválik. Van amikor nem. Hogyha nagyon kómás vagy és még este tízkor akarsz tanulni a kádban, akkor azt nem javaslom, mert olyankor a meleg víz selymes simogatása olyan szinten hatalmába kerít, hogy elalszol.


A pultos lánynak adjanak borravalót, kellemes habfürdőzést és jó éjszakát!


Nincsenek megjegyzések: