2012. január 25., szerda

Hátőizé.. xD

- Gyere már!
- Mi van? - tömöm a számba az utolsó falat baconos-sajtos szendvicset félig a gatyámat felrángatva félig fésülködve.- Azt mondtad van még tíz percem!
- Egen. Azt mondtam. Indulj már!
- Hülye rabszolgahajcsár - kezdek el rohanni a stúdió felé. Út közben hajigazítás, nacifelhúzás és a szendó legyűrése. Mikor a stúdióba érek már mérgesen rám förmed a Rendezőm, hogy hol a fenébe voltam. - Megyek már megyek! - rohanok be a kamerák elé és széttárom a karom:

Ehee! Üdvözletem a világnak, az országnak a városnak! Mai bejegyzésemben arról lesz szó, hogy Artinátor-san mennyire is szereti a Gazdaságtan tanórát, és, hogy Dee-chan hibájából már napok óta nem tudok aludni rendesen.
Hát kezdődjék is el a mese!
A Gazdaság mint olyan, egy gyönyörű szép tantárgya... aha... igen... persze... Nem nem nem! Fúj! Undocsmány dolog, száraz, tömény és unalmasabb, mint egy nagymama huszadszor előadott monológja az akciós gombáról! Kedden, megesett az első eset, hogy Adrival behatóbban tanulmányoztuk Osztálytársaink Gazdaságtan tanórai rituáléját, mely rendszerint négy (illetve öt) ismétlődő cselekményből áll:
Ásítás -> Pislogás -> Megnézni a facebookot a mobilon (esetleg szitkozódni, hogy nincs wifi) -> Alvás -> Ásítás...
Ezek alól a művészet gyönyörű ágait nyüstölők kivételek csak, sorolnám ide jómagam és Rikát, sőt esetben Spes-chant is,bár ő leginkább a könyvébe temetkezik, vagy Katekyo Hitman Reborn után nyafog. Hát igen...
De Kedden...
Vázolom a szitut, bár a 9.z már egészen biztosan kívülről tudja, nem mégse vázolom elment a kedvem xD A lényeg, hogy kiderült, hogy Máté drága egy Gazdaságtan tanóra közepén orálisan kielégíti magát a tollával.

A következő pont, mely nem is pont inkább sok-sok vessző tömkelege, melyből összeáll egy, illetve kettő szó. Delilah. Szerep. Ez a két szó bőven elég... Na már most, az aktuális téma Tsubasa Revoir Chronickle (ha szarul írom üssetek meg Oo) mely csodálatos történetben dimenziókról dimenziókra ugrálnak, hogy tollakat gyűjtsenek (ld.: http://animeaddicts.hu/online.php?filelist.6332 ). Na de lényeg a lényeg, az adott univerzumban kalózokkal kerültünk összetűzésbe és az én drága jó és nagyon szerencsés kis karakterem persze, hogy beleesett mint vakló a szakadékba... És annyira felpörget a játék, hogy képtelen vagyok nyugodtan aludni. Mondjuk egy ennek a szerepnek a kezdetétől igaz, de ez nagyon tetszik nekem x3

Azt hiszem... ennyi lettem volna mára, bezár Tora móka tára...

Csapó, VÉGE!

Most már mehetek a picsába pihenni!?

2012. január 19., csütörtök

Katekyo Hitman Reborn, avagy mi ez a cumis őrület?

No!

El is kezdeném.
Tehát, eme szent napon 2012.január 19-edikén, végre utánajártam és be tudtam fejezni a KHR-t. A cumis képet még Kedden tettem közzé, mert rám jött a jelölhetnék, és éppen Esőlángban égtem, úgyhogy szépen bejelölgettem, hogy kicsoda melyik típusnak, Alias cuminak felel meg. A beosztásban segédkezett Rika, aki egy nagy örömteli: Leszarom, de enyém a VIHAR kiáltással esett nekem, mikor feldobtam az ötletet...~

Az Arcobaleno Cumik^^
Nade csapjunk is bele! Tehát.
Rögtön az első pont, maga a Család kifejezése a bejegyzésben. A Család, a Vongola Family, azaz a történetben szereplő legnagyobb és legerősebb Maffia család. Csak, hogy tiszta legyen...
A cumik, babákhoz tartoznak:
Itt zárójelben teszem hozzá, hogy, ha babákat testesítenénk meg, akkor Delilah egy szemétláda lenne, Echo és én, pedig előszeretettel csicskáztatnánk Risát minden mennyiségben... .D
Az Arcobalenok

A cumik gyakorlatilag teljesen ugyan olyanok mint a gyűrűk a sorozatból. Hét fajta van, és mindegyikhez tartozik egy-egy láng is.
Risa kapta a Felhő cumit és Gyűrűt, ami a lila. Feladata úgy megvédeni a családot, hogy mégis független marad tőlük.
Alice kapta a Köd cumit és Gyűrűt, ami a sötétkék. Feladata, hogy csatában összezavarja az ellenséget.
Kazu, azaz jómagam kaptam az Eső cumit és Gyűrűt (mivel az Eső baba és az Eső őrző a két kedvenc karakterem az egészből, ezért lecsaptam eme prominens titulusra, bocsi >_<), ami a világoskék. Feladatom, hogy elmossam az összes vitát és veszekedést a Családban.
Delilah, kapta a Villám cumit és Gyűrűt (Lamboci után szabadon, ugyebár), ami a zöld. Feladata, hogy csatákban legelsőként küzdjön és elhárítsa a támadásokat.
A Nap cumit és Gyűrűt Echo érdemelte ki, ez ugyebár a Citromsárga. Feladata a saját testével védeni a többieket az ellenségtől.
A Vihar cumit és Gyűrűt Rika kapta, ez a piros. Feladata, a csaták középpontjában a kíméletlen és dühös támadás.
És végül, de nem utolsósorban az Ég cumi és Gyűrű, melyek narancsszínben pompáznak (irigykedem is rendesen, de sem az Ég babákat sem az Ég Gyűrű birtokosát (Aki a Vongola vezére) nem szeretem annyira...). Feladata összetartani és elfogadni a többieket. Mindig önfeláldozó, és maga elé helyezi az Őrzőit.
A Cumi, amelyik szürke és olyan gomolygó kigyószerű bigyómigyók vannak a belsejében egy igen különleges darab, Rosie érdemelte ki. Feladata neme egyszerűséggel rendet tartani a többi baba között. Elméletileg az az igazi Eső cumi, de pontosan sajna nem tudom. Elég misztikus darab... :D


Azt hiszem, hogy ennyi lenne. A beosztásról kérdezhettek nyugodtan, szívesen válaszolok.
A gyűrűk
Az őrzők .D




Jóéjszakát^^

Givro Eterna Amicizia.~

2012. január 18., szerda

Örök barátság esküje.~

Egy álmomban jártam. Egyedül, magányosan ültem egy szobában. Semmi nem volt mellettem, se egy tárgy, se egy állatka... Még az árnyékom is csak nekem háttal ült... Felpillantottam és körbenéztem. Hirtelen minden megváltozott. A falak elmosódtak, s mintha a semmi hófehér, legeslegközepén ültem volna. Visszahajtottam a fejem a térdeimre.
- Hol a nap? - suttogtam elhalóan. - Miért van árnyékom, ha nincs nap?
Hirtelen mennydörgés hangja hallatszott. Felkaptam a fejem, de nem láttam semmit. Az árnyékom elém került, tehát mögöttem valami fénylik. Ahogy felnéztem láttam a fekete sziluettet. Egy arc rajzolódott ki az árnyékra, majd az árnyékom fel emelte a kezét, kilépve a két dimenziós határából, s egy pillanat múlva jéghideg tenyér tapintását éreztem a karomon. Egy rántás, s mindent elönt a nehéz víz.
Emlékszem... Levegő után kapkodtam, rúgkapáltam és üvöltöttem. De senki nem hallott meg... Csak buborékok szakadtak ki a torkomból. Összeszorítottam a szemem, és próbáltam megtartani az utolsó gondolataimat, hogy legalább méltósággal haljak meg.
Valami elúszott mellettem. Kipattan a szemem mikor megéreztem az áramlatot. Egy fénylő, aranyszín zsebóra úszott el mellettem nagy sebességgel, utána kaptam a kezem, de kicsúszott belőle. Ismét mellém ért és most végre elkaptam a vékony aranyláncot. Az óra - gondolom megérezte az érintésemet, nem tudom - hirtelen egy 270 fokos fordulattal lefelé kezdett viharzani, engem magával rángatva. Éreztem, hogy a nyomás egyre nő és dübörög a fülemben, majd hirtelen kiestünk a vízből és egy száraz, kemény felületen koppant először az óra, majd az én fejem, karjaim és lábaim.
- Auh... hogy az a rohadt! - kezdtem volna szitkozódni, és leültem a földre. Valamiért felvettem az alaphelyzetemet. A lábaim felhúztam és az órát markolva a térdemre hajtottam a fejem. Hirtelen hideg légáramlat kezdett mögülem áramlani, mire hátrakaptam a fejem és egy hatalmas fekete árnyék szörnyeteg bontakozott ki a földből és a hátamból. Sikítani akartam, de nem jött hang a torkomon és ezért inkább behunytam a szemem és a füleimre tapasztottam a kezem.
- Meg fogsz halni - hallottam a krokodilhoz hasonlatos szörny hangját magam mögül. - Meghalsz és senki sem lesz itt, hogy lássa! Magányos vagy... Nincs senkit... Szánalmasan egyedül vagy...
- Nem nem nem! - kiabáltam a fejemben, és egy sovány, sós könnycseppecske szaladt le az arcomon. - Kérlek hagyj békén! Nem vagyok egyedül! Vannak barátaim! M-mindenki... v-velem van! - kiabáltam a fejemben.
- Te is el akarod ezt hinni, de tudod, hogy nem igaz... - kiabálta a szörny vissza és a vállamra tette a kezét.- A barátaid már nincsenek veled...
Felugrottam és egy szó nélkül, könnyezve elrohantam. Az óra, a nadrágomba akadt és repült velem együtt. Mikor elég messze értem a szörnytől megálltam és zokogni kezdtem. Lehajtott fejjel hagytam, hogy a könnyek végigcsorogjanak az arcomon, majd az államról a földre csöppenjenek. Az óra leesett a nadrágomról és koppant egyet. A hang kizökkentett a szenvedésemből, felvettem az órát és kinyitottam. Halk dallam töltötte be a teret körülöttem, ami lassan megnyugtatt. Jobban megnéztem az órát. A felső számlapra három szó volt írva:
 Givro Eterna Amicizia
Nem értettem a szavakat, de ahogy hangosan kimondtam az óra számlapja lecsapódott és fényleni kezdett az egész a kezemben. A lánc a csuklómra tekeredett, majd pár pillanat múlva megint megjelent az árnyék szörny. A három szó mentőövként kergette egymást a fejemben, majd mikor az órát a szörny felé tartottam az megdermedt és egy pár másodperc múlva fekete masszává robbant szét. Elmosolyodva a szívemhez öleltem az órát.
- Köszönöm a segítségeteket... - suttogtam halkan, majd szökkentem egyet, s mikor leérkeztem volna a lábam alól eltűnt a talaj. Teljes nyugalommal és mozdulatlansággal, mosolyogva zuhantam a nagy feketeségbe. Nem tudom mikor érkeztem meg, csak egy loccsanás hangot hallottam, majd körülölelt a puha feketeség.

És felriadtam. Lihegve ültem fel az ágyamban és töröltem meg a homlokom.
- Csak álom volt, csak álom volt... Nyugodj meg Kazu, csak álmot láttál... - suttogtam magamnak és körbenéztem megnyugtató szobámban. Hálistennek... tényleg csak álom volt. - Givro Eterna Amicizia... Mit jelenthetsz?

2012. január 3., kedd

Köt.Filmek

9.z és nem 9.z népe!
A médiásaimnak mentőövet nyújtva leírom a nyolt Közelető filmünket:

  1. Eizenstein: Patyompkin Páncélos (Passz)
  2. Dr. Caligari (1920)
  3. Jeanne D'Arc Szenvedése (1928)
  4. Uh Chien Andalou (1929) Ez a mi a tököm... Milyen kutya... Ááá... Hirtelen nem jut eszembe T_T Az a rémálom, amiben Delilah és Alice kiakadtak, mert kettévágták egy pasi szemét. Ilyen Prérikutya? Ááá...
  5. Gépi Balett (1924)
  6. Entreacto (1924)
  7. Germaine.Dulac.-.La.Coquille.et.le.Clergyman.(1926)
  8. hans_richter_1928_delelotti_remalom.mp4 (erről sincs még)
  9. Man With A Movie Camera (Cinematic Orchestra).avi
  10. Man.Ray.-.Emak-Bakia.(1926).DVDrip.avi

Ennyi filmünk van gyerekek. Az első három közül csak a harmadiknak van értelme. Most néztem meg, és írnék róla pár szót. A film ugyebár Jeanne D'Arc Szenvedéseit írja le... Megtagadta hitét és majdnem életben maradt, de aztán visszavonta...
"Hazudtam. Mindent. Rohanj és mondd el nekik... Hívd ide a papokat!"
Mondja... és aztán máglyán elégetik.
A film végén pár percig csak ültem és meredtem magam elé... Lehajtott fejjel néztem remegő kezeimet és gondolkoztam. Miért? Miért történt ez? Jeanne D'Arc... Egy Szent messiás volt... Francia ország felszabadítója... Miért bántották? Miért halt meg? Ő nem tett rosszat. Férfi ruhába bújt és levágatta haját. De megmentette a hazáját! Isten Leányának vallotta magát! Ennyi a bűne! Nem hazudott! Látta Istent, látta a koronás, Mihály Arkangyalt...
Kegyelmet kaphatott volna.
A bírák előtt sírt, összetört. Gúnyolták, csúfolták! A vérét vették... Fenyegették. Megalázták... Az egész nép végignézte... A per végét és a kiképzést is. Egy gyönyörű nő hihetetlen halála... Ezt mutatták... Az arca, rövid férfias haja ellenére gyönyörű... Törékeny... Mint egy baba. Hatalmas szeme tébolyról mutatkoznak... Aztán újra felébredt benne a hit... Hinni kezdett egy papban, aki csak hazudott neki! Átverték!
De ő is őket...
Hazudott. Mosolyogva egyezett a halálába s bár félt... mégis... szentként halt meg...
A máglyán végül... lebukott a feje és meghalt...
Isten magához vette. Mihály eljött érte.
Végül szenté vált...

Franciaország megmentőjévé...

"Mondd el a Miatyánkot"